اين آموزش توسط بسياري از قهرمانان اين رشته ورزشي استفاده شده

اين مجموعه براي حرفه اي ها و کساني که قصد حرفه اي شدن دارند پيشنهاد مي شود

مجموعه اي براي آموزش فوتبال براي علاقه مندان اين رشته و کساني که به فکر قهرماني در اين رشته هستند

آموزش فوتبال

توجه کنيد: اين محصول داراي گارانتي بدون قيد و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و يا تعويض ميباشدپس با اطمينان خريد کنيد

اين محصول به صورت اورجينال از فروشگاه ارائه ميشود و شماره مجوز در توضيحات درج گرديده

خريد پستي

فقط 15200 تومان!        شماره مجوز:256/85487

با خريد اين مجموعه در فوتبال پیشرفتی شگفت آور خواهید داشت
============================================

ساخت وبلاگ | ساخت سایت

تاريخ : ۵ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۱:۲۵:۰۰ | نويسنده : فوتباليست | بازدید:

آموزش ضربه زدن به توپ (شوت) در فوتبال


در فوتبال هنگام ضربه زدن (شوت) بيشتر از روي پا و سپس در موقعيت هاي مختلف از قسمت هاي داخلي و خارجي پا استفاده مي شود .
پاس دادن
فوتبال مانند بسكتبال و هاكي ، در درجه اول ورزشي است كه بر روي پاس دادن و پاسكاري متمركز است . در يك تيم فوتبال تمام بازيكنان بايد مهارت پاس دادن و پاس گيري را به شكل شايسته اي دارا باشند . زيرا اگر پاس خيلي سريع داده شود ، ممكن است كه يار خودي نتواند آن را كنترل كند و بالعكس . اگر پاس كوتاه و آهسته باشد امكان مهار آن توسط حريف زياد است . مهم تر از همه اينكه كسي كه پاي مي دهد بايد قدرت كنترل با توپ بازيكن خود را به خوبي بداند .

يك پاسور بايد تكنيك پاس دادن را دارا باشد . براي مثال اگر مدافع تيم حريف ، در مقابل وي به طور ناگهاني ظاهر شد ، او با خونسردي توپ را با پشت پا به عقب پاس مي دهد و يا از پاس يك دو استفاده نمايد .
در ضمن در مواقعي كه منطقه اي از زمين بازي شلوغ است ، پاسور مي تواند با پاس هاي عرضي (پاس هايي كه از يك عرض زمين به عرض ديگر استفاده مي شود ) استفاده نموده و بازي را باز كرده تا از جناح خلوت تر ، اقدام به حمله بورزند . در مجموع ، پاسور بايد انواع و اقسام پاس ها را به خوبي بداند و اجرا نمايد .
گل زدن
بازيكنان فوتبال ، ضربه هايي كه براي پاس دادن بكار مي برند ، دقيقا در گل زدن هم به كار مي برند . منتهي به شكل ضربه سنگين و كوتاه . آنقدر سنگين كه دروازه بان حتي با دست هاي خود به سختي اين ضربه ها را مهار مي نمايد . به هر جهت تكنيك پاسكاري و گل زدن ، عملا بستگي به مهارت در زدن ضربه ها دارد .
انواع ضربه ها (شوت)
با استفاده از قسمت داخلي پا :
براي ضربه هاي دقيق و كم مسافت از قسمت داخلي پا براي ضربه زدن استفاده مي شود . به دليل آنكه قسمت داخلي پا از سطح بيشتري براي دقت در ضربه زدن برخوردار است .
براي شروع ، توپ را روي زمين قرار دهيد . پشت توپ طوري بايستيد كه اگر با پاي راست شليك مي كنيد در سمت چپ توپ قرار داشته باشيد و اگر با پاي چپ شليك مي كنيد در سمت راست توپ قرار بگيريد . هنگام نزديك شدن به توپ پاي چپ را در پشت توپ قرار داده و با قسمت داخلي پاي چپ (از پنجه تا مچ پا) ضربه به توپ بزنيد . به خاطر بسپاريد كه پاي راست را به حدي عقب نگه داريد تا پاي چپ بتواند به راحتي حركت كند .
در ضمن براي كنترل بهتر ، دست ها را نزديك به بدن نگه داريد . بعد از ضربه زدن به توپ سعي كنيد كه حركت پا به دنبال سمت و جهت ضربه ادامه يابد .
هنگامي كه به خوبي اين ضربه را آموختيد با دويدن شروع به زدن اين ضربه نماييد .

اين مطالب را به خاطر بسپاريد :

    براي پاس دادن توپ از قسمت مياني پا (قسمت داخلي پا) استفاده نماييد .
    براي زدن ضربه هاي (شوت) سنگين با بغل پا ، از قسمت كنار استخوان برآمده مچ پا استفاده نماييد.
    هنگام زدن ضربه كمي به جلو متمايل شويد و دست ها را براي تعادل بهتر ، نزديك به بدن نگه داريد .
    براي ضربه هاي (شوت) سنگين با بغل پا ،عضلات ران و ساق پا را در حالت سخت نگه داريد .
    پاي شما هنگام برخورد با توپ بايد 5 سانتي متر از سطح زمين فاصله داشته باشد .
    زدن ضربه با هر دو پا را آنقدر تمرين كنيد تا پاها از نظر ضربه زدن به برابري قدرت برسند .

با استفاده از روي پا :
براي پاس هاي دور ، از سطح روي پا (قسمت بندهاي كفش) براي ضربه زدن استفاده مي شود . هنگام ضربه زدن ، سطح روي پا را به فاصله 5 سانتي متر از سطح زمين به توپ برخورد دهيد . پاس در يك حالت متوسط (بين هوا و زمين) به بازيكن خودي خواهد رسيد .
با استفاده از قسمت خارجي پا :
بازيكن هاكي بايد بتواند با هر دو طرف چوب هاكي پاس بدهد . درست مثل فوتباليست كه بايد بتواند با هر دو قسمت داخلي و خارجي پاهاي خود پاس دهد .
براي مثال ، شما با پاي راست پا به توپ به طرف دروازه پيش مي رويد و بازيكن خودي در سمت راست شما قرار دارد . مدافعي به طور ناگهاني در صدد قاپيدن توپ از پاي شما بر مي آيد . در اين موقعيت شما نمي توانيد با روي پا و يا قسمت داخلي پا ، توپ را به بازيكن خودي كه در سمت راست شما قرار دارد پاس دهيد . سپس بايد از قسمت خارجي پاي راست استفاده نموده و توپ را براحتي پاس كنيد . قسمت خارجي پا همچنين براي ضربات سريع و ضريب دادن مدافعين بكار مي رود .
براي شروع ، توپ فوتبال را روي زمين قرار داده و به طرف توپ بياييد . سپس با قسمت خارجي پا كه به سمت داخل و به طرف پاي مخالف متمايل شد ، ضربه را بنوازيد . بعد از ياد گرفتن ، رفته رفته اين نوع ضربه را با زدن به ديوار يا با دوست خود تمرين كنيد . هنگام زدن اين ضربه ، پا بايد به طرف پايين و به سمت داخل به طرف پاي مخالف قرار بگيرد تا زانو كاملا قفل گردد و حركت پا بايد به عكس جهت حركت توپ دنبال شود .

منبع: daneshnameh.roshd.ir


برچسب‌ها: ،


نظرات (0)

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]